اسکافلد چیست؟

اسکافلد چیست؟ امروزه پیشرفت های چشمگیری در تجهیزات ساختمان سازی ایجاد شده است. این تجهیزات کمک بسیار زیادی در ساخت ساختمان های با ارتفاع بسیار بلند می کنند. علاوه بر اینکه ساخت و ساز راحت تر انجام می گیرد، موجب تامین ایمنی کارگران را فراهم می کند. یکی از مهم ترین تجهیزات اسکافولد می باشد. اسکافولد در ساخت ساختمان های با ارتفاع زیاد بسیار پر کاربرد می باشد.

اسکافلد مثلثی چیست ؟

اسکافولد یک داربست مثلثی شکل می باشد که با کمک لوله هایی به هم متصل شده اند. این لوله ها در اندازه های استاندارد تهیه می شوند و به یکدیگر جوش داده می شوند. این لوله های بسیار دقیق به هم جوش داده می شوند و هیچ درز و شکافی ندارند و این موجب مقاومت داربست در برابر فشار می شود. اسکافولد به گونه ای تهیه می شوند که در برابر بتن و در ارتفاعات بالا مقاوم است و خم نمی شود. می توانید برای افزایش میزان قدرت باربری به تعداد لوله ها اضافه کنید. این کار به سادگی قابل انجام می باشد حتی کارگران نیز می توانند لوله ها را به هم متصل کنند.

اسکافولد چیست؟

مراحل اسکافلد بندی

اسکافلد بندی در دو مرحله انجام می گیرد.
مرحله اول اسکافلد بندی: اول باید در مکانی که می خواهید اسکافلد بندی انجام دهید، زمین سفت باشد و یا از تخته زیرپایی باید استفاده کنید. نکته قابل توجه این است که باید حتماً زمین تراز باشد. اگر تراز نباشد لوله های بعدی را که متصل می کنید به مشکل بر می خورید. مهم ترین نکته نیز همین تراز بودن لوله ها می باشد تا فشار وارده به تمامی لوله ها تقسیم شود.
مرحله دوم اسکافلد بندی: چون از داربست اسکافولد در ارتفاع های بالا استفاده می کنید باید لوله ها را با بست داربست به یکدیگر وصل کنید. بست ها باعث یکپارچگی لوله ها می شود.

اول باید چهار عدد پاشنه را روی زمین تراز شده به شکل مربع قرار دهید. در مرحله بعد چهار عدد میل مهار را به صورت مربع روی پاشنه ها نصب کنید و بعد از آن یک میل مهار دیگر را به صورت اریب نصب کنید. بعد از اتمام این مرحله پایه های داربست مثلثی که در ارتفاع ۱٫۷۵ سانتی متر می باشد را داخل پاشنه ها نصب کنید. برای فیکس کردن باید از ۴ عدد پیچ تنظیم استفاده کنید.اسکافولد چیست؟

اسکافلد چیست؟

اسکافلد چیست؟ از جمله ابزارهای کاربردی در ساخت و ساز می باشد. از جمله ویژگی های مهم اسکافلد این است که به راحتی باز و بسته می شود.
کاربرد اسکافلد
کاربرد اسکافلد در ساخت و ساز در ارتفاع بالا می باشد. بیش تر در سازه هایی که از بتن ساخته می شوند به کار می رود.

ویژگی ها و مزیت های اسکافولد
از مهم ترین مزیت های اسکافولد این است که برای نصب نیاز ه نیروی ماهر ندارد و کارگران ساده نیز قادر به نصب آن هستند. بسیار مقاوم می باشد. نصب آن زمان زیادی نمی برد و در کم ترین زمان می توان لوله های اسکافولد را به هم متصل کرد. عملیات ساخت و ساز را برای کارگران و بنا ها بسیار راحت می کند. اسکافولد باعث افزایش سرعت انجام پروژه ساخت و ساز می شود.
هنگام خرید به جنس لوله ها توجه کنید. دقت داشته باشید که هیچ گونه درز و شکافی نداشته باشد. بست ها نیز دچار خمیدگی و یا شکسته نباشند.اسکافولد چیست؟

قیمت اسکافلد

در حال حاضر اسکافولد هایی که در بازار وجود دارند مرغوب هستند و از کیفیت بالایی برخورداراند. اما برای اطمینان بیش تر شما باید از مکان های معتبر تهیه کنید. ما تجهیزات با کیفیت و تضمین شده در اختیار شما قرار خواهیم داد. برای اطلاع از قیمت اسکافلد و کسب راهنمایی های لازم با ما تماس حاصل فرمایید.

پست های مرتبط

محصولات و خدمات

قالب بندی مدولار


جک سقفی


انواع داربست

مشاهده لیست کامل

تماس با ما

مرکز تولید و توزیع لوازم و تجهیزات قالب بتن اسپادانا، یک فضای مطمئن جهت دسترسی آسان مجریان و پیمانکاران به تمامی آنچه برای ایجاد یک سازه بتنی نیاز دارند ، میباشد.