قالب بندی بتن اکسپوز

قالب بندی بتن اکسپوز چیست؟ یک قالب بندی بتن است که برای اجرای فضای مدرن و فضای صنعتی به کار می رود. قالب بندی بتن اکسپوز برای هر مکانی مورد استفاده قرار نمی گیرد. به دلیل اینکه قالب بندی بتن اکسپوز یک تم سرد به محیط می دهد پس برای هر فضایی کاربرد ندارد. باید به فضا و سبک معماری فضا توجه شود تا جلوه خوبی داشته باشد و به محیط زیبایی ببخشد.

قالب بندی بتن اکسپوز به نوع بتنی گفته می شود که برای نمای یک سازه مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این نوع قالب بتن برای نما به صورت ساده می باشد و روی آن هیچ طراحی صورت نمی گیرد. اگر در سطح شهر توجه کنید این نوع قالب بندی را مشاهده خواهید کرد. معمولاً در پل های شهری به کار برده می شود. یک نکته مهم در ساخت بتن اکسپوز این است که باید حتماً سطح صاف و یکدست داشته باشند. نباید هیچ سوراخ و یا فرورفتگی و یا تو رفتگی و موج روی سطح دیده شود. زیرا زیبایی بتن اکسپوز به همین سطح یکدست و صیقلی شده آن است.

در بیش تر پروژه های ساخت و ساز ار قالب بتن اکسپوز برای ایجاد یک نمای مدرن و کلاسیک و همچنین ایجاد جلوه های هنری به کار می رود. دلیل دیگر نیز باعث صرفه جویی در هزینه ها نیز می شود.

مواد تشکیل دهنده بتن اکسپوز چیست؟

مواد تشکیل دهنده بتن اکسپوز به روش های مختلف آماده می شود. روش تهیه مخلوط قالب بندی بتن اکسپوز یک روش تهیه استاندارد خاص ندارد و با توجه به نوع سازه ساخته می شود. پس می توانید با توجه به نوع کاربرد از روش ها و طرح های مختلفی استفاده کنید. بسیاری از افراد با کمک تجربه هایی که از قبل پیدا کرده اند و یا با کمک تجربه های دیگران، به تهیه بتن اکسپوز می پردازند.

مواد اصلی ساخت بتن ماسه، شن، سیمان و آب می باشد اما به آن مواد دیگری نیز اضافه می شود مانند: خمیر سیمان، چسب آهکی و یا گچی، قیری، گوگردی و پلیمری نیز به مواد اصلی افزوده می شود. این مواد به استحکام و یکدست بودن بتن بیش تر کمک می کند.
برای اینکه نما های متفاوتی داشته باشید اول باید قالب بتن اکسپوز را طبق طرحی که مدنظرتان است بسازید و سپس مواد بتن را درون قالب بریزید. استفاده از بتن اکسپوز بسیار به صرفه است از لحاظ اقتصادی زیرا دیگر از سایر مصالح و ابزارها استفاده نمی شود. می توانید هر طرحی که در ذهن دارید را اجرا کنید.
ایجاد یک نمای زیبا و جذاب با کمک قالب بندی بتن اکسپوز

برای اینکه یک طرح خلاق و نوآورانه در ساخت بتن اکسپوز ایجاد کنید می توانید از قالب های متنوع استفاده کنید. به دلیل اینکه اجزای قالب قابل جدا کردن می باشد پس می توانید با قالب شکل های متفاوتی ایجاد کنید و حتی می توانید برای جذابیت و تنوع علاوه بر مواد اصلی، مواد دیگری به بتن خود اضافه کنید، مانند: براده فلزات، رنگ، رزین، رزین مخلوط با رنگ، سندبلاست، فایبرگلاس و … که با افزودن این مواد می توانید طرح های خلاقانه ایجاد کنید و زیبایی بتن را چند برابر کنید.

روش ساخت بتن اکسپوز

روش ساخت بتن اکسپوز و قالب بندی بتن اکسپوز، همان طور که قبلاً هم گفته شد، اجزای قالب به راحتی از یکدیگر قابل تفکیک می باشند، به همین دلیل شما می توانید اجزا را به شکل دلخواه خود به هم متصل کنید و شکل مورد نظر خود را طراحی کنید. بله به همین سادگی. سپس مواد بتن را داخل قالب بریزد و بعد از اینکه بتن محکم شد اجزا قالب را جدا کنید.

قیمت بتن اکسپوز

قیمت بتن اکسپوز به دلیل تنوع در طرح متفاوت می باشد. برای اطلاع از قیمت ها می توانید با شماره هایی که در اختیار شما قرار داده شده است، تماس حاصل فرمایید.
بتن اکسپوز معماری
از بتن اکسپوز معماری برای طراحی داخلی ساختمان نیز استفاده می کنند. افرادی که علاقه مند به طراحی کلاسیک و مدرن هستند، بسیار گزینه مناسبی خواهد بود. با کمک قالب بندی بتن اکسپوز به راحتی طرح های جالب و هیجان انگیز ایجاد کنید و یک محیط متفاوت را تجربه کنید.

پست های مرتبط

محصولات و خدمات

قالب بندی مدولار


جک سقفی


انواع داربست

مشاهده لیست کامل

تماس با ما

مرکز تولید و توزیع لوازم و تجهیزات قالب بتن اسپادانا، یک فضای مطمئن جهت دسترسی آسان مجریان و پیمانکاران به تمامی آنچه برای ایجاد یک سازه بتنی نیاز دارند ، میباشد.